2000 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

 

 

 

İptal ve İade Koşulları

• İade işlemi nasıl yapılır? 

Siparişinizi teslim aldıktan sonra, ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (hasar, özür, bozukluk vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinizde geçtiği tarihten itibaren 1 hafta içerisinde iletişim sayfamızda bulunan "Ürünlerimi iade etmek istiyorum" konulu mail ile tarafımıza iade talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Talebiniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir.

• Ürün(ler) kullanılmamış ve zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır. 

• Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz gerekmektedir. 

• Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Bu işlemlerden sonra, ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 3-7 iş günü sürmektedir.

• İade talebim kabul edildi. Bundan sonra ne olacak?

İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 3-6 iş gününü almaktadır. 

Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 3-7 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması bankalara göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir. Bu süreç içerisinde Elektronik Dünyası'nın hiçbir şekilde etkisi yoktur, sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

• Değişim yapabilir miyim? 

Ürün değişimi için iptal şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan kullanılmamış ve paketi formu bozulmamış ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır. 

• İade için ürünü(leri) hangi adrese yollamalıyım? 

Müşteri temsilcisi ile konuşup, gerekli işlemleri tamamladıktan sonra iade/ değişim ürünlerini sitemizde belirtilen merkezimize yollayabilirsiniz.

• İade/ değişim ürünlerini nasıl geri yollayabilirim? 

Eğer üretim hatası olmayan ya da hatalı gönderilmemiş bir ürünü iade/ değişim için geri yolluyor iseniz, masrafları sizin karşılamanız gerekmektedir. Üretim hatası/ yanlış ürün gönderimi gibi sebeplerden iade/ değişim işlemi yapılıyor ise, müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüştükten sonra karşı ödemeli gönderebilirsiniz. 

• İade bedelini ne zaman geri alabilirim? 

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren oniki (12) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. 

• Kargo ücreti iade/ değişim durumunda iade edilir mi? 

Hayır, kargo ücretleri iade edilmemektedir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR